skip to Main Content

Dva roky důsledné zdravotní péče

Tento program je určen vám, pro které je důležité uchovat si zdraví a žít v harmonii. V rámci úvodní konzultace se šéflékařkou kliniky MUDr. Štefánií Ebenovou, Ph.D. se zaměříme na celostní čínskou diagnostiku a s fyzioterapeutkou Bárou Třeštíkovou na komplexní vyšetření pohybového aparátu s ohledem na vaši zátěž. Na základě zjištěných skutečností vám navrhneme preventivní program šitý na míru.

Součástí programu mohou být všechny metody TČM (akupunktura a přidružené techniky jako moxování, baňkování; fytoterapie – doporučíme vhodné bylinné přípravky nebo doplňky stravy i dietetiku). Další součástí mohou být různé druhy masáží, mobilizace a tejpování u akutních i chronických pohybových potíží a bolestivých stavů, kompenzační zdravotní cvičení nebo zdravotní Qi Gong, případně sestavení cvičebního plánu na doma. V případě, že zjistíme, že je vhodné otevřít a ošetřit také psyché, nabídneme konzultaci s naší psychoterapeutkou Petrou Menclovou.

Zkrátka: naši terapeuti vzájemně kombinují mnoho technik, které účinky násobí a pomáhají tak rychlejší obnově zdraví. Techniky s vámi zkonzultují a naplánují.

Víme, že každá metoda má své limity a omezení, proto v případě že zjistíme, že je zapotřebí další rozšíření diagnostiky případně i léčby do pole moderní medicíny – upozorníme vás na to a doporučíme další postup. Můžete to ale vzít i z druhé strany: právě jste absolvovali preventivní prohlídku nebo komplexní vyšetření metodami moderní medicíny, které ale vždy odhalí až změny, které jsou měřitelné nebo zobrazitelné – vy ale chcete mít jistotu, že je vše v pořádku i na energetické a funkční úrovni. Tehdy je náš program pro vás ideální. A v případě, že už jste našimi klienty, můžete tento program věnovat svým blízkým nebo doporučit přátelům a kamarádům. Vždyť zdraví je tím gruntem, na kterém lze pak stavět a čerpat z něho – prostě žít dobře a dlouho…

Uvedu příklad: Vaše paní (přítelkyně, sestra, kamarádka) se stará o malé děťátko. Špatně spí, je pořád unavená a vyčerpaná z nočního vstávání a kojení, zažívání také není optimální, už od těhotenství ji trápí nepříjemná vodnatá rýma. Miminko zdatně roste a ji pořád víc bolí záda. Proč ji ale bolí? Jde více o “mechanickou” záležitost nebo problém spočívá spíše ve vyčerpání organismu? A je zapotřebí pracovat víc na doplňování energie, posilování vnitřních orgánů nebo stačí pouze upravit režimová opatření a stravu a vhodně si 15 minut denně zacvičit? Na to vám dokážeme dát jasnou odpověď.

 

Jak probíhá Preventivní program Meridian?

Na počátku absolvujete úvodní setkání v délce 2 hodiny, následně on-line nebo telefonicky proberete s MUDr. Ebenovou navržený plán konzultací a terapií.

Potom přicházíte na Kliniku Meridian min. 1x za tři měsíce k tzv. sezónnímu vyšetření, na kterém vás připravíme na nadcházející období. Pokud se po úvodním setkání domluvíme na potřebě dalších terapií, naplánujeme s vámi termíny.

Preventivní program Meridian obsahuje:

  • úvodní setkání v délce 2 hodiny
  • 10 hodinových bloků, které můžete využít podle doporučení MUDr. Ebenové a svých aktuálních potřeb (sezónní vyšetření, masáže, akupunktura, cvičení, konzultace, fyzioterapie apod.)

 

Klinika-Meridian-Prevence

Back To Top