Masáže Masáže

Masáže (Tui-Na)

Dalším důležitým nástrojem čínské medicíny je masáž Tui Na. Kromě toho, že působí na kůži a ztuhlá místa svalové tkáně, pracuje se systémem akupunkturních drah (především těch šlacho-svalových) a bodů, a proto svým významem a účinností bývá masáž Tui Na srovnávána s akupunkturou. Masáž se provádí přes látku, kdy je pacient masírován v pozici vleže nebo vsedě.

Tui Na masáže mají výborné výsledky při léčbě pohybového aparátu, např. problémů s páteří na všech úrovních (krční páteř i vyhřeznutím bederní ploténky), potížích s velkými klouby (např. ramenním, bederním), tenisovým loktem, různými typy artritidy (revmatoidní, dnavé apod.) Dále je můžeme použít jako podpůrnou léčbu také u chronických onemocnění jako jsou nespavost, vysoký krevní tlak, u gynekologických problémů, např. bolestivé menstruace, migrén, apod. Tui Na masáže lze použít také při léčbě i jako prevenci při chronické únavě, psychických potížích, k odstranění stresu a napětí.

Masáže (Tui-Na)
Masáže (Tui-Na)

Relaxační a regenerační masáž je manuální technika, která okamžitě působí nejen na tělesný, ale i na duševní stav masírované osoby. Pravidelná masáž zlepšuje zdravotní stav a navozuje celkovou psychickou a fyzickou pohodu.

U nás na klinice provádíme relaxační a regenerační masáže jak celého těla, tak jeho částí (končetiny, záda, šíje), sportovní masáže, medové a čokoládové masáže, baňkování, kinesiotaping.