Qi Gong Qi Gong

NOVÉ KURZY Qi Gongu

Naše klinika nabízí sadu tří na sebe navazujících kurzů, kdy se v rámci jednoho roku naučíte základním i pokročilejším dovednostem práce s vnitřní energií. Budete schopni samostatně použít různé Qi Gongové sestavy a efektivně z nich vybírat vhodné cviky pro každodenní potřebu. Doporučujeme začít Úvodním kurzem, i když je možné začít i pokročilejším, především máte-li již nějaké zkušenosti s tímto druhem cvičením.Qi Gong - Úvodní kurz
začátek 1.11.2018
čtvrtky 18 - 19 hod
více v kalendáři
Qi Gong pro mírně pokročilé
začátek 20.2.2019
čtvrtky 18 - 19 hod
více v kalendáři
Qi Gong pro pokročilé
začátek 1.5.2019
čtvrtky 18 - 19 hod
více v kalendáři
NOVÉ KURZY Qi Gongu

Člověk je měkký a slabý, když se narodí, tvrdý a silný, když umírá. Traviny a stromy jsou útlé a křehké, když povstávají, tuhé a suché, když umírají. Proto tvrdé a silné náleží smrti, měkké a slabé náleží životu. Proto také je-li zbraň tvrdá, láme se. Má-li strom tvrdé dřevo, kácí se. Věru tvrdé a silné je dole, měkké a slabé je nahoře.

Lao-c, Tao-te-ťing

NOVÉ KURZY Qi Gongu

Tradičním cílem většiny orientálních tělesných cvičení je, aby byl člověk stále tak poddajný a ohebný, jak jen to je možné. Jen tak mohou v těle plynule obíhat důležité tělesné tekutiny (krev, hormonální výměšky, lymfa, apod.) a s nimi i životodárná energie. Pak nevznikají nerovnováhy v toku Qi, které by vedly k vážnějším zdravotním problémům. Jedním z takových cvičení je i cvičení Qi Gong, pocházející ze starověké Číny, rozvíjející se po mnohá tisíciletí od doby vlády Žlutého císaře, asi 2 tisíce let BC.


Čínskou slabiku Qi můžeme volně přeložit jako „dech“, „vzduch“ nebo „energii“. Slabiku Gong překládáme jako „práce“, „úkol“ nebo „dovednost“. Qi Gong tedy znamená práci s vnitřní energií Qi.


Cílem cvičení Qi Gongu je především stimulovat tok vnitřní energie v těle tak, aby plynule obíhal v celé síti drah, zvaných „meridiány“. V současnosti se toto cvičení a jiné poznatky TČM i u nás čím dál více využívají v léčbě nemocí, jež západní medicína neumí úspěšně léčit.