Fytoterapie Fytoterapie

Fytoterapie

Z bylinek (případně minerálů, zřídka živočišných produktů) se při jejich vaření vylučují specifické látky, kterých vzájemná kombinace vyvolává požadovaný efekt. Mnohé z receptur jsou přitom staré stovky let a jejich empirická účinnost je tedy dokonale prověřená. Tak jak se ale lidé a doba, ve které žijí, mění, mění se i nemoci, které je sužují – a proto se jim dnešní čínská fytoterapie přizpůsobuje: je to moderní stavba s pevnými, věky prověřenými, základy.

Na základě stanovené čínské „diagnózy“ vám určíme recepturu, která bude pro náš cíl nejlepší a kterou pak v průběhu léčby budeme upravovat podle toho, jak budete na léčbu reagovat.

Bylinky můžou mít více podob. Buď se používají směsi míchané individuálně v bylinkárně, nebo patentní přípravky.

Fytoterapie
Proč se musí používat bylinky z Číny?

Protože jejich geoautenticita zaručuje staletími prověřenou účinnost. Bylinka obvykle nemá jenom jednu jedinou funkci a my si vybíráme tu, která je pro nás nejvhodnější. Je možné, že kdybychom tu samou bylinku vysadili u nás, některé účinky by tam zachovány byly, ale nakolik?Každá bylinka je přesně charakterizována svou chutí, termodynamickou povahou a dráhou, do které v organizmu vstupuje. Je málo pravděpodobné, že při jiných klimatických podmínkách by tyto byly zachovány.

Chuť čínských bylinek je jedinečná – nejsou to „lehké čajíčky“, jak je známe v podání našeho bylinkářství, ale koncentrované odvary, které v skutku spíše odpovídají jejich čínskému označení Tang (tchang) – polévka.

Fytoterapie
Jsou přivážené bylinky v pořádku?

Číňané jsou na svou fytoterapii nesmírně hrdi a kromě toho jim přináší nemalý ekonomický profit. Z těchto důvodů si kvalitu bylin ústřední vláda nesmírně pečlivě hlídá – licenci dostanou jenom prověřeni pěstovatelé a v případě, že někdo o licenci přijde, už nikdy o ni nemůže požádat – sami pěstovatelé proto kvalitu svých produktů průběžně pečlivě kontrolují. Dovozci bylin u nás jsou povinni každou šarži bylin při jejich dovozu zkontrolovat, dělají se chemické a mikrobiologické zkoušky a zkoušky na těžké kovy.

Vaše bylinky tedy před tím, než se dostanou k Vám, procházejí trojí pečlivou kontrolou.